• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Alergická reakcia na spermie

Alergie na prach, roztoče, peľ, potravinové alergie, alergie na chlad, slnko a mnohé iné. Niektoré bežné a časté, iné menej známe. Ľudské telo môže dostať alergiu takmer na čokoľvek. K menej známym alergiám patrí aj alergia na spermie, prípadne niektorú zložku ejakulátu, ktorá sa nevyskytuje len u žien, ale aj u samotných mužov. Niektoré pacientky či pacienti netrpia žiadnymi sprievodnými príznakmi tejto alergie, iné trápi pálenie, svrbenie či dokonca neplodnosť.

Ako ju rozpoznať

Množstvo žien si zo začiatku zamieňa alergiu na spermie s mykotickým ochorením. Ich sprievodné príznaky sú takmer rovnaké – pálenie, svrbenie, vyrážky či pľuzgiere. Rozdiel je však jednoduchý. Po použití prípravkov na mykózu ochorenie po určitom čase zmizne. Pri alergií sa síce môže zdať, že sa stratila, ale po ďalšom pohlavnom styku sa ťažkosti vrátia. Množstvo žien si tak nesprávne stanovilo diagnózu, „ochorenie“ sa opakovane vracalo a ženy s hlavou v smútku hľadali odpovede prečo je to tak. Niektoré zájdu k lekárovi včas a ten po viacerých vyšetreniach zistí, že sa skutočne jedná o alergiu na spermie. Iné sa o alergií dozvedia až v čase, keď sa pokúšajú o splodenie potomstva a bábätko stále neprichádza. Aj v tomto prípade prichádza množstvo vyšetrení a ich výsledok je pre mnoho párov naozaj prekvapujúci. Z prechádzajúcej opakovanej mykózy sa vyvinie alergia na ejakulát. Ak si chcete priamo doma odskúšať, či sú vaše ťažkosti spojené s touto alergiou, test je jednoduchý. Skúste pri pohlavnom styku dlhšiu dobu používať prezervatív. Ak sa po sexe s ochranou problémy neobjavia, môže sa naozaj jednať o alergiu na spermie a mali by ste navštíviť lekára. Nie však gynekológa ako si ženy mylne myslia. Aj tento druh alergie patrí do rúk alergiológov či imunológov.

Dva druhy alergie

Vyššie spomínané príznaky sa týkajú takzvanej vonkajšej (histamínovej) alergie. Okrem nej existuje aj vnútorná alergia, ktorá je spôsobená slabou bunkovou imunitou. V ženskom tele sa pri vnútornej alergií vytvárajú protilátky proti spermiám alebo ich zložkám – väčšinou ide o alergiu na bielkovinovú zložku spermií. Po identifikácií ochorenia prichádza liečba – buď pomocou bežne dostupných liekov proti alergií alebo (pri ťažších formách alergie) asistované podávanie ejakulátu priamo do pošvy v pravidelnom čase. Tento proces je zložitý a vyžaduje si pravidelné lekárske sledovanie stavu, poriadku dávku disciplíny ako aj sexuálnu zdržanlivosť.

Keď je alergický muž

Je to naozaj zvláštne, ale na svoje spermie môžu byť alergickí aj samotní muži. Ich prejavy sa však odlišujú od tých ženských. Trápi ich horúčka, bolesti hlavy, svalov prípadne iné ťažkosti podobajúce sa chrípke. Tieto príznaky však väčšinou do niekoľkých hodín od pohlavného styku zmiznú samé.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie