• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Aký lubrikačný gél si vybrať a kedy je lepší gél na báze vody a kedy na báze silikónových olejov

lubrikačný gel

Neodmysliteľnou súčasťou spestrenia sexuálneho života sú lubrikačné gély. Môžu mať výrazne pozitívny účinok na kvalitný sex a to tak pre mužov, ako aj pre ženy. Okrem zvlhčenia intímnych partií sú viaceré z nich využiteľné aj na erotickú masáž. Aký lubrikant si vybrať a aké typy nájdete v ponuke, to si povieme v ďalších riadkoch.

Lubrikačný gél, jeho vlastnosti a aké má funkcie

Lubrikačné gély, nazývané skrátene aj lubrikanty, sú špecifickou pomôckou na skvalitnenie a zlepšenie intímneho života. Z technického hľadiska ide o prípravok, ktorý nahrádza prirodzené zvlhčenie sliznice pošvy následkom nedostatočnej sekrécie.

Okrem riešenia problémov s vlhkosťou možno tieto gély použiť aj na spestrenie a ozvláštnenie sexuálneho styku pri orálnom aj análnom milovaní. Vybrať si viete vodné lubrikanty, ktoré majú prírodné zloženie a sú vhodné aj pri použití spoločne s erotickými hračkami a pomôckami, ale aj extra silné silikónové gély s dlhodobým účinkom.

Toto sú najčastejšie spôsoby využitia lubrikantov:

  • najčastejším spôsobom využitia lubrikačných gélov je prirodzene zvlhčenie pošvy a zlepšenie kĺzavosti, pohodlia a vzrušenia pri vaginálnom styku
  • v prípade silikonových lubrikačných gélov je možné použitie nielen počas klasického pohlavného styku, ale možnosť lubrikácie aj pri análnom sexe
  • pre milovníkov bohatšieho sexuálneho života plného fantázie existujú aj lubrikačné gély využiteľné na erotickú a zmyselnú masáž, čo je tretí spôsob použitia
  • v prípade rozšíreného zloženia môže mať lubrikant aj podpornú funkciu, napríklad pri mykózach v pošve, pri antikoncepcii alebo naopak pri počatí

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Podľa čoho vybrať lubrikačné gély a aká je ponuka

Lubrikanty sú primárne určené na zvlhčenie vnútra vagíny a zvýšenie pohodlia či intenzity pri pohlavnom styku. Už aj letmý pohľad do sortimentu sexshopov alebo lekární však ukáže, že ponuka je široká a laik môže občas mať problém sa v nej zorientovať.

Pri výbere treba pozerať na tieto 4 charakteristiky:

Lubrikačné gély podľa zloženia: Ak ide o zloženie, na výber sú lubrikačné gély na báze vody a silikónové gély. V tom prvom prípade ide o štandardné lubrikanty s univerzálnym použitím, ktoré môžu obsahovať aj kyselinu mliečnu a sú vhodné pre tehotné ženy. Druhý typ je vhodný aj pre análny sex, nakoľko lubrikácia je dlhodobejšia.

Lubrikačné gély podľa použitia: Štandardné lubrikanty sa používajú na klasický vaginálny styk, za týmto účelom viete siahnuť najmä po neparfumovaných géloch. Pre milovníkov análnych hier sú k dispozícii špeciálne gély s intenzívnejším zvlhčujúcim účinkom. Využiť však môžete aj parfumované gély vhodné pre erotickú masáž.

Lubrikačné gély podľa arómy, chuti aj vplyvu na teplotu: Pre tých, čo by chceli dodať erotickým hrám úplne novú dimenziu, sú k dispozícii lubrikačné gély so špeciálnymi efektmi. Sortiment obsahuje stimulačné hrejivé aj osviežujúce chladivé lubrikačné gély, gély so zmyselnou vôňou aj gély s príchuťami, ktoré sú vhodné na orálny sex.

Lubrikačné gély s rozšíreným účinkom: V tejto kategórií sa nachádzajú lubrikanty, ktoré majú rozšírený účinok a okrem funkcie zvlhčenia intímnych častí ponúkajú aj ďalšie účinky. Môže ísť o zjemnenie podráždenia kože, potlačenie mykózy vďaka probiotikám, vplyv na otehotnenie aj proti nemu a vplyv na oddialenie ejakulácie.

Lubrikanty na podporu tehotenstva aj ako antikoncepcia

Zaujímavou funkciou, ktorá býva v dnešnej dobe plnej tabletiek dosť podceňovaná, je vplyv lubrikačných gélov na potenciu, plodnosť a tehotenstvo. V ponuke sexshopov a lekární nájdete aj špeciálne lubrikanty na podporu počatia či jeho prevenciu.

V prvom prípade ide o gély, ktorých zloženie priaznivo vplýva na životnosť a pohyblivosť spermií, rovnako tak ovplyvňuje pozitívne aj pH sliznice pošvy. Najčastejšie takéto gély obsahujú ionty vápnika a horčíka zvyšujúce životaschopnosť spermií. Podporujú aj optimálne pH pre lepšiu migráciu spermií a zvyšujú šancu na otehotnenie.

Opakom sú tzv. spermicídne lubrikačné gély. Tieto gély, okrem toho, že pomáhajú na zvlhčenie vagíny a teda aj príjemnejší pohlavný styk, obsahujú látky, ktoré naopak znižujú šancu na otehotnenie. Ich výhodou je, že môžu čiastočne pôsobiť ako dočasná antikoncepcia. Ich úspešnosť sa však aj ta nevyrovná bežne využívanej antikoncepcii.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie