• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Aké je zloženie ejakulátu, ako ho viete ovplyvniť a akým spôsobom zlepšiť ejakuláciu

spermiogram

Ejakulát, nazývaný niekedy laicky aj semeno, je produktom mužských pohlavných žliaz, ktorý sa dostáva von z tela prostredníctvom penisu a to pri procese ejakulácie. Väčšina mužov nerieši jeho vlastnosti a nezaoberá sa jeho zložením, no to je dôležité predovšetkým z pohľadu plodnosti. Ak ženy niečo riešia, tak ide hlavne o chuť semena.

Ejakulát, jeho zloženie a zastúpenie spermií

Ľudský ejakulát je tekutina s konzistenciou gélu, ktorá má obvykle mliečno-sklovité zafarbenie a vyššiu viskozitu. Súčasťou ejakulátu sú aj spermie, mužské pohlavné bunky schopné oplodniť vajíčko, no z hľadiska objemu sú zastúpené len menšinovo.

Z celkového obsahu však tvoria nanajvýš 5 %, naopak, najviac je v semene zastúpená plazma semenných vačkov a to tvorí až dve tretiny objemu. Zvyšnú jednu tretinu tvoria prostatický sekrét a zložky tvorené inými žľazami v rámci pohlavnej sústavy. Ak ide o absolútne čísla, u zdravého muža môže byť v 1 ml ejakulátu od 40 do 120 miliónov spermií.

Čo sa týka iných vlastností a zloženia ejakulátu, tak:

  • z chemického hľadiska treba vedieť, že ejakulát má zásaditý charakter, čo znamená, že má pH okolo 7,2 a 7,8, táto vlastnosť je stála bez ohľadu na vplyvy
  • podobné je to aj s obsahom minerálov a stopových prvkov, najviac sú tu zastúpené zinok, vápnik, horčík, sodík, fosfor, dusík, draslík a chlór
  • pokiaľ ide o vitamíny, semeno je bohaté hlavne na vitamín C, od čoho je odvodené aj tvrdenie, že je zdravé, nachádza sa tu aj vitamín B12, ale je ho menej
  • v semene možno nájsť tiež pomerne veľa kyselín, napríklad citrónovú, močovú a mliečnu, cholesterol a je tu až 400 druhov rôznych bielkovín

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Čo vplýva na hustotu, chuť a ďalšie vlastnosti ejakulátu

Na viaceré vlastnosti semena, či už ide o konzistenciu, chuť, množstvo alebo arómu, viete vplýva aj prostredníctvom opatrení v stravovaní, životnom štýle alebo ovplyvnením niektorých externých faktorov. Výsledky sa dostavia o pár dní.

Nasledujúce oblasti viete ovplyvniť pomerne rýchlo:

Alkohol a cigarety: Veľmi negatívnym faktorom, ktorý vplýva na kvalitu a vlastnosti ejakulátu, sú alkohol a cigarety. Nielen, že obmedzujú pohyblivosť spermií, ale robia semeno veľmi horkým. Veľa alkoholu tiež znižuje jeho množstvo.

Pitný režim: Naopak, zvýšenie množstva ejakulátu, zníženie jeho hustoty a zlepšenie chuti je možné dosiahnuť pomocou pitného režimu. Obmedziť treba kávu, naopak, čo najviac pite čistú vodu, prípadne skúste vodu s nakrájanou uhorkou či melónom.

Stravovanie a jedálniček: Z potravín sa treba vyvarovať chrenu, ryži, červenému mäsu, citrusovým plodom a koreneným jedlám. Naopak, konzumujte viac melónov, ananásov, banánov, kiwi, zeleru, orechov a semien, zvýšite tým aj plodnosť.

Pohyb a športovanie: Pozitívnym faktorom, ktorý prispieva k zlepšeniu plodnosti, potencie a má vplyv aj na objem ejakulátu, je pohyb. Čím viac a pravidelnejšej fyzickej aktivity budete mať, tým lepšie. Ideálne intenzívne aktivity, zvyšujú počet spermií.

Ako zlepšiť ejakuláciu a jej priebeh

Okrem konzistencie, chuti a iných vlastností semena je možné viacerými jednoduchými opatreniami ovplyvniť aj priebeh ejakulácie. V tejto oblasti majú muži problém hlavne s predčasnou alebo príliš rýchlou ejakuláciou, obvykle do 1 minúty.

Tu sú 4 možnosti, ktorými viete oddialiť rýchlu ejakuláciu:

Jelqing: Zaujímavou možnosťou špeciálnych cvikov je aj jelqing. Princípom tejto techniky je tréning, kedy v polostoporenom stave masturbujete a vždy, keď cítite, že sa blíži vrchol, tak stlačíte penis na žaludi a tým okamžite zastavíte vzrušenie.

Pravidelný a každodenný sex: Vzhľadom na to, že za rýchlou ejakuláciou môže byť aj nahromadená sexuálna energia a zvýšené libido, práve častejší pohlavný styk môže pomôcť v uvoľnení napätia. Ideálne, ak to bude na každodennej báze.

Kegelove cviky: Ak chcete predĺžiť erekciu a oddialiť ejakuláciu, mali by ste čo najviac precvičovať Kegelove cviky. Tie spočívajú v jednoduchom sťahovaní a uvoľňovaní svalstva panvového dna, ktoré ovláda aj zadržiavanie močenia.

Podporné prostriedky: Jednou z možností, ako predĺžiť dobu sexuálneho styku a oddialiť ejakuláciu, sú podporné prostriedky, napríklad aj značka eJoy® a jej produkt LONG. Ten na to využíva bylinné extrakty spolu s ďalšími prírodnými látkami.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Zdieľajte:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie