• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Afrodiziakum

Mnohé páry sa stretávajú s tým, že po niekoľkých rokoch nie je vzťah tým, čím bol na začiatku, v čase bezhlavej zaľúbenosti. Zo vzťahu sa vytratí nielen vášeň, ale aj sexuálna túžba. Ak teda máte pocit, že váš vzťah je stereotypný a potrebujete ho opäť niečím spestriť či oživiť, potom vám pomôže afrodiziakum.

Afrodiziakum sa postará o podporu sexuálnej činnosti a verte, že tým oživí aj váš vzťah. V prípade žien tento „zázrak“ podporí vášeň, apetít a sexuálnu túžbu a v prípade mužov má afrodiziakum veľký vplyv na zlepšenie erekcie a taktiež aj na libido.

Čo je afrodiziakum

Samotný názov afrodiziakum je odvodený od Afrodity, gréckej bohyne lásky, plodnosti a krásy. Už v minulosti, v starovekom Grécku sa používali afrodiziaká na zvýšenie sexuálnej túžby, ktoré boli získané z výťažkov bylín a rastlín.

Afrodiziakum je vlastne látka, ktorá pôsobí ako stimulant na zmysly, pričom vyvoláva vzrušenie, sexuálnu náladu, túžby, ale aj sexuálne podnety a signály. Stimuluje myseľ napríklad cez rôzne potraviny, ale aj víno, čím posilní vnemové zmysly ako sluch, hmat, čuch a zrak.

 Prírodné afrodiziakum v kuchyni

Prírodné afrodiziakum sa nachádza v rôznych druhoch potravín, s ktorými bežne pripravujete jedlá v kuchyni. Mnohé z potravín pravdepodobne konzumujete pravidelne a možno ani neviete, aké pozitívne a povzbudzujúce účinky majú na váš organizmus.

Potraviny, ktoré sú uvedené nižšie, môžu povzbudiť mužské i ženské sexuálne túžby. Teraz sa pozrieme na konkrétne potraviny, ktoré napomáhajú povzbudiť sexuálne zmysly a zaraďujú sa tak medzi prírodné afrodiziaká.

 • Ustrice – obsahujú väčšie množstvo zinku a veľa vitamínov. Zinok u mužov stimuluje sexuálny apetít a povzbudzuje libido, pričom na ženy majú ustrice rovnako povzbudzujúci účinok.
 • Ovocie – najväčšími prírodnými afrodiziakami sú nepochybne jahody a maliny, ktoré obsahujú zinok, vďaka ktorému si ich konzumáciou môžete zvýšiť sexuálny apetít. Ďalším povzbudzujúcim ovocím je ananás, ktorý je nielen skvelým antioxidantom, ale k tomu obsahuje aj veľa vitamínu C. Obzvlášť muži by mali konzumovať granátové jablko, pretože toto ovocie sa postará o lepšiu erekciu, zvýši mužskú potenciu a libido. Ďalšími ovocnými prírodnými afrodiziakami sú napríklad marhule a broskyne alebo banány.
 • Zelenina – veľmi účinným afrodiziakom je cibuľa a cesnak. Možno vám práve tieto dve zeleniny neprídu obzvlášť účinné, no opak je pravdou. Je však známe, že cibuľa aj cesnak sa postarajú o zrýchlenie krvného obehu, ktorý je nevyhnutný pre sexuálne povzbudenie. Ďalším výborným zdrojom prírodného afrodiziaka je aj špargľa, ktorá obsahuje veľa vitamínov a minerálov. Tento druh zeleniny stimuluje pohlavné hormóny, čím pozitívne vplýva na libido, avšak len v prípade, ak je vo vašom jedálničku pravidelnejšie servírovaná. Ďalšími zeleninovými prírodnými afrodiziakami sú napríklad i rajčiny, artičoky, zeler, fazuľa a cícer.
 • Korenie a bylinky – pri varení a pečení nejeden z vás používa množstvo korenín a byliniek, ktoré majú účinok afrodiziaka. Sú nimi napríklad čierne korenie, koriander, muškátový oriešok, klinčeky, škorica, vanilka, ale aj rozmarín, šalvia, mäta a zázvor. Veľmi silným a osvedčeným prírodným afrodiziakom je práve zázvor. Môžete sebe i partnerovi pripraviť zázvorový čaj s medom a troškou škorice (alebo čaj z čerstvej mäty – ten bez škorice), čím si pripravíte nápoj, ktorý vám stimuluje krvný obeh, je účinný na libido a teda je vhodný aj pre zvýšenie sexuálnej výkonnosti. Napríklad i chilli je ďalším známym afrodiziakom, pretože dokáže zvýšiť sexuálnu túžbu a to vďaka obsiahnutej látke kapsaicín. Táto látka sa postará o prekrvenie a aj o zlepšenie pohlavnej sústavy.
 • Ženšen – je to ázijský koreň a je známy svojimi univerzálnymi účinkami. Nakopne centrálny nervový systém, účinne pôsobí proti únave a navyše posilní i chuť na sex.
 • Orechy – sú bohaté na minerály (zinok) a amínokyseliny. Spomínané látky napomáhajú plodnosti, ale aj samotnému sexuálnemu apetítu. Obzvlášť vhodné sú najmä vlašské orechy, píniové orechy a mandle.
 • Med – takisto med sa zaraďuje medzi účinné prírodné afrodiziaka. Môžete ním napríklad sladiť večerný čaj a popíjať ho pri pozeraní televízie s partnerom či partnerkou.
 • Káva, čokoláda a kakao – viete, že kofeín, ktorý sa v káve nachádza je stimulantom pre sexuálne túžby? Tu však hovoríme o kvalitnej káve a nie rôznych náhradách či instantných kávach. Treba upozorniť, že v prípade, že to s kofeínom preženiete a budete piť kávu vo veľkom množstve, bude to mať opačný a teda utlmujúci účinok. Výborným prírodným afrodiziakom je aj čokoláda a kakao. Hovoríme však o kvalitnej čokoláde, ktorá má minimálny obsah kakaa 70%. Okrem toho, že je pre ľudský organizmus skvelým antioxidantom, má i povzbudzujúce účinky v sexuálnom živote.
 • Víno – ako prírodné afrodiziakum je dobré si sem-tam dopriať pohár červeného vína alebo šampanského, vďaka ktorým si zlepšíte svoju potenciu. Pozor na množstvo, pretože v prípade väčšieho množstva požitia alkoholu dosiahnete utlmujúci účinok.

Výživové doplnky pre zvýšenie sexuálneho apetítu

Už ako sme si spomínali, tak prírodné afrodiziakum sa nachádza v rôznych potravinách. Okrem toho však nájdete i množstvo výživových doplnkov, ktoré majú 100%-né prírodné zloženie, čiže sa nemusíte obávať žiadnych vedľajších ani negatívnych účinkov. Vďaka svojmu bylinnému a rastlinnému zloženiu majú účinky afrodiziaka, ako napríklad:

 • zvyšujú libido
 • stimulujú zmysly
 • zlepšujú prekrvenie pohlavnej sústavy
 • celkovo pôsobia na zvýšenie túžby na sex
 • u mužov je zlepšená kvalita stoporenia penisu a intenzívnejší orgazmus

Zistiť viac o pozitívách pre Váš sexuálny život 

Tieto 100%-ne prírodné výživové doplnky obsahujú prevažne extrakty z rastlín, ktorými sú napríklad:

 • Žerucha peruánska – táto bylina je prírodný životabudič a je nazývaný aj Maca. Pochádza z juhoamerických Ánd a je základnou zložkou vo väčšine prírodných doplnkov s účinkami afrodiziaka. Postará sa o zlepšenie potencie a libida,  zvyšuje energiu a vitalitu,  podporuje svalstvo, taktiež je vhodná pre zlepšenie imunitného systému, zmierňuje akné a navyše je veľmi účinná aj počas menopauzy
 • Muira Puama – brazílska rastlina Ptychopetalum olacoides má množstvo pozitívnych účinkov. Zvyšuje libido a rieši problémy s potenciou. U mužov zlepšuje erekciu , u žien sa postará o lepší a silnejší orgazmus, navyše zmierňuje bolesti počas menštruácie (aj v období menopauzy). Okrem toho zlepšuje fungovanie centrálnej nervovej sústavy, zmierni stres a depresie a je vhodná pri problémoch s trávením a taktiež pomáha zlepšiť imunitu
 • Kotvičník zemný – rastlina, ktorá pochádza z Ázie je nazývaná aj Tribulus Terrestris. Zvyšuje libido, potenciu i sexuálny apetít. Taktiež má priaznivý vplyv na pohyb spermií, zlepšuje potenciu a používa sa aj na liečenie pohlavnej a močovej sústavy. Okrem toho zlepšuje trávenie, podporuje rast svalovej hmoty a je vhodná aj na depresie či stres. Pomáha aj pri problémoch so spánkom a ešte mnoho iného.

Pre ženské pohlavie sa odporúčajú výživové doplnky alebo prípravky s obsahom ženšenu, Senovky gréckej a Kotvičníka zemného. Vďaka týmto prísadám je možné u žien zlepšiť plodnosť, sexuálnu výkonnosť, privodia väčšiu chuť na sex a zlepšia i kvalitu orgazmu

U mužského pohlavia sú prospešné tiež vyššie spomínaná byliny, ale taktiež sú vhodné napríklad prípravky, ktoré obsahujú extrakty zo stromu Gingko biloba. Ten je známy svojimi skvelými účinkami na ľudský organizmus a má priaznivý vplyv na nervový systém.

Veľkou výhodou afrodiziaka v podobe výživových doplnkov je, že sú k dispozícií bez lekárskeho predpisu, a že ich môžete kúpiť aj z domu – prostredníctvom internetu. V tomto prípade však odporúčame overeného predajcu, najlepšie výrobcu. Taktiež je dobré upozorniť na skutočnosť, že tieto výživové doplnky nie sú okamžitým riešením pre zvýšenie sexuálneho apetítu a túžby. Sú účinné až po dlhodobom užívaní, zhruba po troch mesiacoch.

Ďalšie spôsoby ako zvýšiť sexuálny apetít

Okrem spomínaných potravín a výživových doplnkov s účinkami afrodiziaka, existujú aj iné spôsoby ako zvýšiť sexuálny apetít a tým si zlepšiť celý sexuálny život s partnerom či partnerkou. Sú nimi:

 • Fyzická kondícia – základom celkového zdravia je pravidelný pohyb, minimálne dva razy do týždňa, pokiaľ zvládnete a máte dostatok času, tak aj viac. Ak vás nebaví samotné cvičenie vo fitness centre, prihláste sa na nejaký šport či inú pohybovú aktivitu (jumping, zumba, box..)
 • Psychická pohoda – aby vám perfektne fungoval sexuálny život, potom je veľmi dôležité, aby ste zo svojho života odstránili stres a depresie. Snažte sa myslieť hlavne pozitívne
 • Spánok – okrem pravidelného pohybu a psychickej pohody dbajte na dostatočný spánok, ktorý by mal trvať minimálne 7 – 8 hodín ( v noci a nie cez deň – nie nadarmo sa hovorí, že noc má svoju moc)
 • Starajte sa o seba a svoj zovňajšok – nezabúdajte aj na svoju vonkajšiu krásu, tá je tiež dôležitá pre partnerský a sexuálny život. Obmeňte svoj šatník, začnite používať nový parfum alebo si jednoducho zmeňte účes. Existuje veľa spôsobov, ako sa trošku skrášliť
Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie