• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Zloženie eJOY® – Maca peruánska a jej účinky pre mužov v sexuálnom zdraví

Maca peruánska

Žerucha peruánska, prípadne tiež odborne Lepidium Meyenii, je rastlina využívaná už vyše 2000 rokov ako prirodzený a prírodný stimulant energie, vitality a ako celkový životabudič. Bylinka je známa niekedy aj pod označením „Peruánska viagra“, čo veľa napovedá o jej vyžití v sexuálnom zdraví u mužov. Účinky však má aj pre ženy.

Žerucha peruánska a jej pôvod, opis, zloženie látok a výskyt

Maca je dvojročná rastlina z rodu žeruchových rastlín a v mieste pôvodného výskytu, ktorým je Peru, sa používa aj ako bežná koreňová zelenina. Špecifická je tým, že prirodzene rastie iba vo vysokohorskom prostredí Ánd, výnimočne ju možno nájsť aj na území Bolívie.

Veľkosťou a stavbou sa rastlina dosť podobá na reďkovku:

  • nadzemná stonka je vysoká najviac 15 cm, býva obvykle opretá o zem
  • na listovej ružici sa nachádza 15 až 20 listov, obnovujú sa od stredu po okraj
  • na vrchole stonky je rozvetvené strapcovité súkvetie s kvetmi bledej farby
  • plody sú malé, obvykle do 5 mm, no obsahujú semená, ktorými sa Maca rozmnožuje

Maca je veľmi bohatá na rôzne živiny aj užitočné látky. Obsahuje sacharidy, bielkoviny, vlákninu aj tuky. Z minerálov obsahuje najviac vápnik a draslík, menej už železo, jód, zinok či mangán. V jej zložení sú aj vitamíny skupiny B a vitamíny A, C, D a E. V koreni, ktorý sa využíva aj vo výživových doplnkoch, sa nachádzajú aminokyseliny a mastné kyseliny.

Rastlinu môžu využívať muži aj ženy, ženy však nie v čase tehotenstva alebo počas dojčenia. Žerucha bola veľmi hojne využívaná hlavne pôvodným obyvateľstvom, traduje sa dokonca, že domorodé kmene rastlinu užívali pred bojom na posilnenie sily, energie a odvahy.

Účinky a význam rastliny

Čo sa týka významu byliny, Maca je známa ako prírodné a prirodzené afrodiziakum a to tak pre mužov, ako aj pre ženy. Má však oveľa širšie využitie a to predovšetkým kvôli pestrému zloženiu obsahových látok pôsobiacich aj na hormóny.

Tu sú 4 oblasti, v ktorých má Žerucha svoje pôsobenie:

Libido a potencia: U mužov sa Maca využíva hlavne ako prostriedok na stimuláciu a zvýšenie libida, čiže sexuálneho apetítu. Pôsobí tiež na potenciu, hlavne z pohľadu zlepšenia početnosti a mobility spermií v ejakuláte. Vďaka pôsobeniu na zvýšenie vzrušenia môže zlepšiť aj nástup a pevnosť stoporenia.

Hormonálna rovnováha: Kým u mužov má rastlina stimulačný účinok na testosterón, čo súvisí aj s libidom a aj s erekciou, u žien pomáha vďaka pôsobeniu na hormonálnu rovnováhu s priebehom a pravidelnosťou menštruácie. Počas menopauzy zas pomáha znížiť intenzitu niektorých negatív, napríklad návalov horúčav.

Imunita a vitalita: Koreň Žeruchy bol už odpradávna využívaný ako životabudič na celkové pozdvihnutie vitality a energie. Nakoľko rastlina obsahuje veľké množstvo stimulačných látok a zložiek, využíva sa na celkové pozdvihnutie fyzickej aj mentálnej výkonnosti. Pomáha aj na podporu fungovania imunitného systému.

Pohybový aparát: Vďaka stimulácii testosterónu, čo je hormón dôležitý u mužov za ich výkonnosť a silu, pomáha Maca aj na pohybový aparát, konkrétne na svaly. Testosterón totiž vplýva na ich silu a tiež zväčšenie objemu, podporuje zároveň ich pružnosť. Rastlina pôsobí aj ako prevencia pred osteoporózou.

Maca peruánska a jej využitie v praxi

Pokiaľ ide o využitie účinkov a obsahových látok nachádzajúcich sa v rastline, extrakt zo sušeného mletého koreňa sa najčastejšie používa vo výživových doplnkoch a prípravkoch určených na podporu reprodukčného zdravia a to tak u mužov, ako aj u žien.

Vďaka tomu, že Maca pomáha na normalizáciu hormonálnej hladiny, býva súčasťou produktov zameraných aj pre ženy, napríklad aj v rámci prípravkov užívaných počas menopauzy. Primárne sa však byliny využíva v produktoch pre mužov, ktoré pôsobia na libido, kvalitu erekcie a tiež na zvýšenie počtu spermií, čiže na plodnosť.

V tomto prípade sú na výber doplnky výživy iba s obsahom extraktu Macy, alebo prípravky so širším zložením, napríklad ako sú aj tabletky eJoy®. V tomto prípade je Žerucha síce dôležitou látkou, no jej účinky sú dopĺňané aj o pôsobenie iných podobných bylín.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie