• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Zloženie eJOY® Femina – Kotvičník zemný (Tribulus Terrestris) – účinky pre ženy a tiež na libido

Kotvičník zemný

Tribulus Terrestris alebo aj Kotvičník zemný má niekoľko známych a preukázaných pozitívnych vplyvov pre ženy nielen v sexuálnej oblasti. Dokáže znížiť hladinu cholesterolu v krvi, podporuje imunitný systém a vplýva aj na hormonálnu rovnováhu.

Charakteristika Tribulusu

Kotvičník je jednoročná listnatá rastlina so žltými kvetmi, ktorá môže dorastať do výšky 60 cm. Plod je tvorený piatimi menšími tvrdými plodmi bradavicového charakteru. Rastie takmer na celom svete a jeho účinky sú známe niekoľko storočí už v čínskej medicíne.

Liečivým prínosom sa vyznačuje takmer celá rastlina:

 • plody obsahujú predovšetkým vysoký podiel kyseliny linolovej aj linoleovej
 • koreň je významným zdrojom potrebného saponínu a diosgenínu
 • v listoch dospelej rastliny sa nachádzajú najmä sacharidy, tuk a bielkoviny
 • vňať je základom pre rastlinné stereoidy, minerálne látky či vlákninu

Pri získanie dostatočného obsahu všetkých účinných látok je veľmi dôležité, ako sa pestuje a aký je spôsob jeho spracovania. Menšie rozdiely môžu vyplývať aj z geografického dôvodu, známy je bulharský Tribulus. Každá rastlina však obsahuje dostatočné množstvo látok prospešných pre zdravie pohlavného systému a to pre mužov aj ženy.

Účinky Kotvičníka

Charakter a zmes látok, ktoré táto rastlina obsahuje, ju predurčujú pre jej využitie v širokom spektre zdravia. Väčšinou sú spoločné pre všetkých, no nájdeme špecifiká len pre ženy, ako je úprava menštruačného procesu, u mužov zase pomáha na spermie.

Toto sú oblasti, kde má Tribulus najlepšie pôsobenie:

Plodnosť a potencia u mužov: Rastlina pozitívne vplýva na celkovo zvýšenú sexuálnu aktivitu, ale špeciálne u mužov podporuje kvalitu, pohyblivosť a počet spermií. Pomáha v dozrievaní pohlavných buniek, v regulácii hormónov a podporuje aj kvalitu erekcie.

Pohlavný život u žien: Jedným z najčastejšie uvádzaným pozitívom je zvýšenie libida. Kotvičník pomáha pri skvalitnení sexuálneho života a apetítu žien. Má tiež nezanedbateľný vplyv na zlepšení ovulačnej činnosti a podporuje správnu činnosť hormónov.

Fyzická výkonnosť: Pre obsah sapogenínu, bioflavonoidov, fytosterolov a živice si ho pochvaľujú športovci, pre ktorých je prírodným anabolikom. Špeciálne u mužov stimuluje testosterón podporujúci svaly, pomáha však celkovo na fyzický výkon.

Mentálna a duševná vitalita: Ďalším z nenahraditeľných pozitívnych vplyvov Tribulusu je jeho schopnosť priaznivo vplývať na psychiku. Dokáže potlačiť nervozitu, odbúrať stres, pôsobí výrazne antidepresívne a zvyšuje vitalitu a mentálnu energiu.

Odolnosť a lepšie fungovanie organizmu: Kotvičník funguje protizápalovo, čo ovplyvňuje celkovú imunitu. Spolu so schopnosťou zvyšovať aktivitu imunitného systému a podporovať činnosť metabolizmu živín prináša lepšiu obranyschopnosť organizmu.

Podpora zdravia kože a vlasov: Pri dlhodobom užívaní boli pozorované priaznivé účinky na zvýšené prekrvenie pokožky, čo prináša jej väčšiu odolnosť a zvyšuje schopnosť regenerácie. Pri vlasoch môže rastlina pozitívne stimulovať ich rast aj pevnosť.

Užívanie a vhodné dopĺňanie Tribulusu

Kotvičník môžu užívať muži aj ženy po dosiahnutí 18 roka života, vzhľadom na jeho povzbudzujúce účinky je ideálny aj pre starších ľudí. Užívanie záleží najmä od toho, v akej forme je, v zásade však platí, že odporúčaná denná dávka je do 1 g.

V súčasnosti na trhu existujú tieto formy rastliny:

 • ak užívate čajovú zmes, všeobecne odporúčaná dávka je 1 g denne, čo sa rovná objemu približne 1 kávovej lyžičke na 0,5 litra vody
 • pri tekutej forme záleží od toho, aká je silná, ale väčšinou je dávkovanie do 20 kvapiek ráno a to isté treba zopakovať aj večer pred jedlom
 • často sú v ponuke aj kapsule, pri ktorých je treba sledovať odporúčania výrobcu podľa koncentrácie, všeobecne sa denne užívajú 2 až 4 kapsule

Ako a prečo Kotvičník pomáha ženám

Pri ženách sú známe najmä pozitívne účinky pri stimulácii ich pohlavnej sústavy, aj preto je považovaný za prírodné afrodiziakum. Jeho prínos je však aj v kladnom pôsobení na ovuláciu a ovulačný cyklus, čím sa zvyšujú šance na správne dozretie vajíčka.

Odporúčaný je predovšetkým v týchto oblastiach:

 • skvalitňuje sexuálny život a to vďaka posilneniu libida
 • odďaľuje menopauzu a zmierňuje jej negatívne symptómy
 • podporuje plodnosť a celkovo ovulačnú činnosť u žien
 • reguluje hladinu hormónov a upravuje menštruačný cyklus

Najčastejšie a najdôležitejšie otázky

Hoci je Kotvičník zemný známy svojimi pozitívnymi účinkami, stále existujú ľudia, ktorí ešte nepoznajú všetky jeho výhody. Časté sú otázky, ktoré sa týkajú jeho úlohy pri skvalitnení sexuálneho života žien, ale aj ohľadom používania alebo dávkovania.

Pripravili sme preto odpovede na najčastejšie dotazy:

Pomáha Kotvičník zemný ženám aj na chudnutie?

Odpoveď je áno a týka sa mužov aj žien. Spôsobuje to viacero faktorov, najmä jeho schopnosť znižovať a stabilizovať hladinu cukru, zlepšovať spaľovanie tukov na úkor svalovej hmoty a celkovo pozitívny vplyv na metabolizmus a hladinu hormónov.

Môže sa jeho používanie kombinovať s antikoncepciou?

Keďže Tribulus Terrestris je spracovávaný ako čisto prírodný produkt bez zásahov iných látok, nie je to žiadny problém. Jeho užívanie súčasne s hormonálnou antikoncepciu neprináša ženám žiadne zdravotné komplikácie a nie sú tu žiadne vážne obmedzenia.

Ako dlho trvá, kým sa naplno prejavia jeho účinky?

Pre skonštatovanie prvých pozitívnych zmien na vašom organizme je potrebné počkať aspoň 10 až 14. Ak však chcete docieliť jeho plný účinok, dĺžka procesu aplikácie je približne 3 až 4 mesiace. Najdôležitejšie je využívať rastlinu každý jeden deň.

Má rastlina nejaký vplyv aj na priebeh menštruácie?

Jednou zo schopností rastliny je úprava priebehu menštruácie. Zlepšuje sa jej pravidelnosť a normalizuje dĺžka. Možné je tiež očakávať výrazné pozitívne zmeny pri krvácaní. Tieto účinky sú viditeľné už po zopár týždňoch pravidelného užívania.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie